Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.
Celkem 29 fotografií.
Cena 7 260 000 Kč

Cena je včetně 21%DPH.

Bývalý zámek, v centru Dolní Lutyně u Ostravy, plánováno Alzheimer centrum.

Alzheimer centrum bylo plánováno v tomto objektu bývalého Zámku v centru obce Dolní Lutyně u Ostravy, avšak majitelé se přestěhovali do zahraničí a realizace čeká možná právě na Vás.

Dle informací od majitele je možné čerpat až 100 % dotace na koupi zámku, rekonstrukci a vybavení pokojů. Dále na zaměstnance i na klienty, přičemž zde bylo plánováno 80 klientů.

Stavební povolení na opravu střechy již bylo, avšak je už propadlé. Část střechy již byla vyměněna včetně krovu v roce 2018. Dále byly postaveny 2 komíny a bylo provedeno zabezpečení zámku proti vniknutí.

Zámek je z cihel a je určen ke kompletní rekonstrukci. Předpokládané náklady jsou 80 milionů Kč.

Inženýrské sítě jsou v blízkosti pozemku. Obecní vodovod, elektřina, zemní plyn i kanalizace.

Pozemek má celkem plochu 3267m2.

Zastavěná plocha je 815m2. Zámek má 2 nadzemní podlaží. Užitná plocha je cca 1300m2 plus případné obytné podkroví.

Zámek je cca z poloviny 18 století. Naposledy zde byly kanceláře, byty, sklady.

Historickou památku tvoří dva trakty budov, stavebně spojených, utvářející objekt na půdoryse písmene L.

Východní křídlo tvoří objekt tzv. nového zámku patrové zděné budovy na půdoryse protáhlého obdélníka s vnějšími rozměry cca 26m x 10m.

Celek kryje typická barokní valbová střecha s krovem pocházejícím z doby výstavby objektu (pol. 18. století).

Interiér je členěn v obou patrech na podélnou chodbu při nádvorní (západní) straně zámku, ze které se vstupuje do jednotlivých místností s orientací oken k východu. V přízemí je chodba druhotně účelově předělena, čímž vznikly 3 samostatné bytové jednotky.

V přízemí se nachází 6 samostatných pokojů (část s hodnotnými klenutými stropy), v patře rovněž 6 pokojů. Spojovací krček v nároží mezi zámkem a hospodářským objektem na severu obsahuje dvojramenné schodiště, které zpřístupňuje patro zámku, a ze kterého se vstupuje po přímém schodišti i do podkroví. Podkroví je jedním velkým prostorem bez vnitřního dělení stavebními konstrukcemi.

Severní bývalé hospodářské křídlo tvoří obdélný objekt délky cca 43 m (včetně spojovacího krčku) a šířky cca 8m. Střední část je vyšší, patrová (cca 20m), se sedlovou střechou, boční mají polopatro a střechy mnohem nižšího úklonu. Nad západní částí střecha chybí. Obě křídla svírají mezi sebou prostorné bývalé nádvoří, kterému dominuje vzrostlá lípa. Tento prostor je ideální pro využití jako klidová zóna areálu zámku.

Dle územního plánu a urbanistické studie centra obce je v areálu zámku počítáno s plochou občanské vybavenosti komerčního typu. S přihlédnutím na blízkost středu obce s obecním úřadem, obchody, restaurací, lékaři a kostelem je možné uvažovat s využitím objektu jak k obytným, tak kulturně společenským potřebám.

Soukromé rodinné sídlo.

Ve spolupráci s obcí ordinace lékařů, masáže, terapeuty, nebo domov pro seniory.

Ve spolupráci s obcí kulturní zázemí obce s komerčním využitím.

Sídlo firmy, hotel.

Typ nemovitostiKomerční nemovitosti, Pension, Prodej, 1300 m2
UpřesněníCihlová, Centrum obce
AdresaKe Statku, Dolní Lutyně, Karviná
Evidenční číslo296/2175
VyužitíNekomerční nebo komerční
Poznámka k ceněCena je včetně 21%DPH.
KategoriePension
Plocha1300 m2
Plocha obytná1300 m2
Plocha pozemek3267 m2
Plocha zastavěná815 m2
Plocha obchodní1300 m2
Podlaží1. patro
Počet NP2
Konstrukce budovyCihlová
Sítě220V, 380V, Kanalizace, Plyn, Voda, pitná
VybaveníZahrada
UmístěníCentrum obce

Antonín Procházka

Jednatel - odpovídá za nábor a prodej nemovitostí, realitní makléř od roku 2008. Popis: miluje svou práci, poctivý dříč, znalec života, srandista a přítel na telefonu.

Martina Schusterová
„Chtěli bychom pochválit tuto Realitní kancelář, že nám zrealizovali prodej bytu, který jsme nemohli rok a půl prodat. S touto realitkou se to povedlo ani ne do měsíce.“
Martina Schusterová
Nadstandardní byt 5+kk, 138ms lodžií a dvěma WC v Kuřimi
Nadstandardní byt 5+kk, 138ms lodžií a dvěma WC v Kuřimi