Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.
Celkem 30 fotografií.
Cena 4 100 000 Kč

Chalupa s kamennou stodolou a velikou zahradou v Řídeči u Šternberka hned naproti koňského ranče.

Také jste jezdili k babičce, když jste byli malí? Na kamnech Vám ráno ohřála rohlíčky do křupava, udělala placky, ohřála kakajíčko, s trouby vyndala buchty s tvarohem a mákem, ach to byla dobrota! Vzpomínáte na tu chuť a jak nádherně to vonělo? Jako by to bylo včera, že? Na této chalupě v Řídeči u Šternberka to můžete znovu zažít a dopřát stejné potěšení Vašim dětem či vnoučatům.

Chalupa je v horském stylu a přitom je na úrodné Hané. Hned si všimnete krásných přiznaných trámových stropů v pokojích a na galerii, masivních 70 cm širokých obvodových zdí, klenbových oken s trojskly, velikých kachlových kamen v kuchyni s plotnou a troubou, dále zděného krbu v obýváku, velké kamenné udírny s krbem v kryté pergole a na veliké zahradě obrovské kamenné stodoly.

Stodola je opravdu obří, v pohodě do ní zaparkujete karavan, loď, velký traktor či sbírku veteránů.

V přístavbě ve dvoře je samostatný vstup do kadeřnictví, který můžete využít k podobnému účelu.

Chalupa je z roku 1879, zděná z cihel, přístavba z tvárnic. Sestává se z levé samostatné části dvojdomu. Střecha je částečně eternitová a částečně z pozinkovaného plechu v dobrém stavu. Okapy a rýny jsou z pozinkovaného plechu. Stropy jsou dřevěné trámové, v pokojích přiznané. Podlahy jsou v přízemí betonové a v patře dřevěné pokryté PVC. Před domem je na vlastním pozemku štětovaná studna hluboká cca 8m, voda v ní bývala pitná kojenecká, test před 30 lety. Dům je připojen na obecní vodovod, elektřinu 220V/380V (hliník) a kanalizaci. Plyn v obci není. Topení je ústřední s kotlem na tuhá paliva, s deskovými radiátory a kachlovými kamny v kuchyni.

Modernizace byla postupná. V roce 1987 se zezadu přistavěla část, kde je kotelna a nad ní ložnice, dále kadeřnictví, garáž, technické místnosti a v chalupě se opravily omítky a elektřina. V 1990 krb v obýváku, rozvody vody v plastu, podzemní nádrž 10m3 na dešťovou vodu. 2010 kuchyňská linka s myčkou, elektrickou troubou, sklokeramickou varnou deskou, digestoří. 2013 kotel na tuhá paliva. 2015 celá koupelna, podlahy v domě a PVC. 2017 téměř všechna plastová okna s izolačním trojsklem, nátěry přiznaných stropů. 2019 kachlová kamna.

Užitná plocha 201m2 plus kadeřnictví a technické místnosti, pozemek 1239m2.

Dispozice 4+1:

Ve zvýšeném přízemí je vstupní veranda 4,94m2, chodba se schodištěm 17,63m2, koupelna 13,58m2, kotelna 10,38m2, komora 3,78m2, WC 1,89m2, kuchyň 21,07m2, obývák 29,46m2.

V patře galerie 27,26m2, dětský pokoj 19,84m2, druhý dětský pokoj 32,95m, ložnice 18,06m2.

Ve dvoře kadeřnictví 12,84m2, vstup 2,06m2.

Garáž 31,98m2, technická místnost 12,88m2, druhá technická místnost 10,24m2. Stodola 128,23m2, kryté posezení s udírnou 19,81m2, letní kuchyň 14,56m2.

V blízkosti je malý ranč s koňmi a agroturistikou. Do přírody zve Přírodní park Sovinecko.

V obci je obchod, restaurace, vlak 2 km, Šternberk 6km.

Zavzpomínejte na dětství a dopřejte Vašim dětem či vnoučatům stejně krásné zážitky.

Typ nemovitostiDomy, Rodinný dům, Prodej
UpřesněníCihlová, Klidná část obce, Po rekonstrukci
AdresaŘídeč, Olomouc
Evidenční číslo348
KategorieRodinný dům
Plocha obytná201 m2
Plocha pozemek1239 m2
Plocha zastavěná211 m2
Plocha zahrada1038 m2
Počet NP2
TopeníÚT tuhá paliva
Konstrukce budovyCihlová
Stav objektuPo rekonstrukci
Sítě230V, 400V, Voda, pitná, Kanalizace, Studna
VybaveníGaráž, Parkování, Zahrada
Typ budovyDvojdům
UmístěníKlidná část obce

Ladislav Čech

Jednatel - odpovídá za právní servis, realitní makléř od roku 2012. Popis: zapálený srdcař, nadšený řidič a věčný cestovatel.

+420 774 968 623 - online Whatsapp, Viber, Messenger

Ing.Petr Jáně
„Děkuji tímto realitní kanceláři Tuzemská realitní, za nezištnou pomoc při sestavení daňového přiznání k dani z nabytí nemovitosti. Tohoto nepopulárního úkolu se ujal pan Čech a ušetřil mi tak spoustu času a tápání v zákonech a vyhledávání pomoci na internetu. Uvedená skutečnost svědčí...“
Ing.Petr Jáně
Vybavený dům 3+1, Prostějov, s garáží, spojující klid a přírodu.
Vybavený dům 3+1, Prostějov, s garáží, spojující klid a přírodu.